DERMOKOZMETİK ÜRÜNLER

Her yüzün ihtiyacı aynı olmadığı gibi her yaşın da ihtiyacı farklıdır. Buradan yola çıkarak en iyi halinizde görünmenizi sağlayacak mezopeptit ürün portföyünü sizlere sunmayı amaçladık.

Mimik hareketleri, UV ışınlarına maruz kalma, hava kirliliği gibi diğer dışsal ve içsel faktörler, cildin destek dokusu olan kolajen ve elastin'in tükenmesine neden olabilir. Bu moleküller kaybolduğunda, cilt sarkar ve kırışıklıklar oluşur. Mezopeptit ürünler cildinizi nemlendirir, peptitlerle besler, Botulinum toxin benzeri etki göstererek ince kırışıklıkların görünümünü azaltır, mevcut sarkmaların toparlanmasını sağlayarak cildinizin gençliğini geri kazandırır.

ÜRÜN GENEL ÖZELLİKLERİ
  • Estetik amaçlı ürünlerdir
  • Vücut tarafindan kolayca tolere edilebilir
  • Içerisine koruyucu ekstra maddeler eklenmeden sterilize edilmistir
  • Saf aktif maddeler içermektedir
  • Yüksek standartta güvenli flakonlarda sunulmaktadir
  • Yenilikçi formulasyonlardır
  • Etkinlikleri kanıtlanmıştır
  • Kişiye özel uygulama protokolleri için kombine edilebilirler
  • Yüksek yoğunluklu aktif bileşenler içermektedir.

ÜRÜNLERİMİZ

1) FACEBOTOLIFT mesopeptide®

FACEBOTOLIFT

Liftimax LF5® içeren  FACEBOTOLIFT  mesopeptide® biyolojik olarak yüz derisi için formüle edilmiştir. Bu formülün peptidleri, kas kasılmasında önemli bir rol oynayan Asetil Kolinin salınımına aracılık eden snare kompleksinin oluşumunu inhibe eder. FACEBOTOLIFT mesopeptide® kasın kasılmasını engelleyerek, mimik çizgilerini gevşetir ve güçlü botulinum toxin benzeri etki gösterir. Bu peptitlerin konsantrasyonu yüksek ve iyi dengelenmiş olup kırışıklıklara karşı görünür bir etki  yaratmaktadır. Diğer yandan, Ekstrasellüler Matriksteki Kollajen sentezini arttırarak, gevşek ve sarkık cilde etki edecek şekilde kaldırma etkisi sağlayan peptitler içerir.

 
ENDİKASYONLAR

YOĞUN YÜZ LIFTING UYGULAMASI

FACEBOTOLIFT mesopeptide® 35 yaş üstü Kadınlar veya Erkekler için endikedir.

Ana endikasyonlar:

FACEBOTOLIFT mesopeptide® güçlü bir kaldırma etkisi elde etmek için çok etkili bir üründür. FACEBOTOLIFT mesopeptide®  botulinum toxin benzeri etki yapan  bir üründür, ayrıca ECM (extra cellular matrix) proteinlerinin sentezlenmesiyle lifting etkisi de cildin sarkması durumunda yardımcı olur.

Uygulama alanları: Yüz, boyun.

İÇERİK

Liftimax LF5 ™ Yaşlanmanın ana belirtilerinden ikisi olan yüz derisinin gevşekliğine ve kırışıklıklarına karşı etkili olan maddeler içerir:

5 Peptit: Heksapeptit-8, Heksapeptit-30, Pentapeptit-18, Diaminobutiroil-Benzilamid, Oktapeptie-3.

Kas Gevşetici: GABA.


MEDİKAL BİLGİLER

BOTULINUM TOXIN BENZERİ ETKİ

Kırışıklıkların görünümünde gerçek bir değişiklik elde etmenin ana yollarından ikisi şunlardır:
-Yüz kaslarına etki ederek kasılmalarının engellenmesi.
-Dermis Matrisinde yapısal proteinlerin sentezinin arttırılması.

FACEBOTOLIFT mesopeptide® bu iki mekanizmayı oldukça iyi dengelemiştir. Liftimax LF5®, Botulinum toxin benzeri etki yaparak in vitro etkileyici sonuçlar sergileyen optimum biyomolekül ve aktif madde kombinasyonuna sahiptir. Liftimax LF5® peptitleri ile kas kasılmasını engelleyen etki mekanizmasında, SNARE reseptörünün SNAP-25 proteini inhibe edilerek motor nöronundaki asetil kolin salınımı engellenmiş olur. Sonuç olarak kas gevşer ve kasılma eylemini yapamaz. Bu ürünün zamanla, fibrulin-5, fibrilin-1 ve integrin sentezini düzenleyerek matriksin bağlarını güçlendirdiği ve böylece epidermal kavşağın düzden dalgalı bir yapıya kavuştuğu bulunmuştur. FACEBOTOLIFT mesopeptide®, Metalloproteinaz'ı (MMP'ler) inhibe ederek, dermisteki proteoglikanların ve yapısal proteinlerin sentezlerini artırarak konsantrasyonlarını yükseltir.

2) FIRMING mesopeptide®

FIRMINGFIRMING mesopeptide®, gevşeklik ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerine karşı geliştirilmiş en yenilikçi formüldür. Mimik hareketleri, UV ışınlarına maruz kalma, hava kirliliği gibi diğer dışsal ve içsel faktörler, cildin destek dokusu olan kolajen ve elastin'in tükenmesine neden olabilir. Bu moleküller kaybolduğunda, cilt sarkar ve kırışıklıklar oluşur. FIRMING mesopeptide® bu sarkma ve gevşeklik problemleriyle iki şekilde savaşır:

-Dermisteki yapısal proteinler ve proteoglikanların geri kazanılması. Özellikle elastin Tip 1 kollajen sentezini düzenleyen aktif maddelerin bir kombinasyonuna sahiptir. Matrisin gelişimi, in vitro ve in vivo olarak açıkça görülür.
-En alt tabaka olan yüz kaslarının tonusunu iyileştirir.


ENDİKASYONLAR

SARKMA VE GEVŞEME 

FIRMING mesopeptide®, özellikle 40 yaşını aşmış kadınlar veya erkekler için endikedir.

Ana endikasyonlar:
-Gevşeme ve sarkma belirtisi gösteren cilt.
-Dermiste kalınlık ve yoğunluk kaybı.
-Vücudun herhangi bir yerinde yaşlanma sürecine bağlı olarak sıkılık kaybı.

Diğer endikasyonlar:
Selülit görünümünde dermal yapının geri kazanılması.

FIRMING mesopeptide® ayrıca tüm yaşlanma belirtileri için FACEBOTOLIFT mesopeptide® veya ANTIWRINKLES mesopeptide® ile birlikte kullanılabilir. Bunlar tavsiye edilen terapötik kullanımlardır.

Uygulama alanları:
Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere, gevşeklik belirtileri görülen vücut alanlarına uygulanabilir. 

İÇERİK

Cildin gevşekliğini ve sarkmasını gidermek için 65 bileşen:
-Ana Aktif Madde 6 Peptit: Palmitoil Tripeptit-5, Asetil Tetrapeptit-2, Palmitoil Tripeptit-28, Palmitoil Tripeptit-38, Oligopeptid-24 ve Süt Peptit Kompleksi.
-3 Matrix güçlendiriciler: Hyaluronik Asit, Kollajen ve Silisyum.
-1 Kas tonu ajanı: DMAE.

MEDİKAL BİLGİLER

FIRMING mesopeptide®, gevşeklik ve sarkmanın önlenerek cildin yapısını korumak için, 4 ana yapıtaşı olan kollajen lifleri, bağ proteinleri, elastin lifleri ve integrinlerin sentezini artıran olağanüstü bir etkiye sahiptir. FIRMING mesopeptide®, aşağıdakiler üzerinde belirgin bir etki gösterir:
-Cildin sıkılığını sağlayan yüz kaslarının tonusunu artırır.
-Kollajen liflerini artırır. (özellikle de kollajen Tip I, ayrıca IV, VI ve XIV.)
-Kollajen Tip I / III ilişkisini arttırır.
-Bağ proteinleri olan Talin ve Paxillin gibi multiprotein kompleksi içerir.
-Elastin liflerinin, Tropoelastin, Fibulin-5, Fibrillin-1 ve LOX-1'in sentezini düzenler.
-İntegrin sentezini artırır.
-Fibulin-5, Fibrilin-1 ve Integrin'in artan regülasyonuyla Ekstra Hücresel Matriks ve Fibroblastlar arasındaki uyumun teşvik edilmesi.

-Fibroblastların Kolajen ve Elastin ile yapışmaması, ciltteki sarkma belirtilerini açıklayan en önemli noktadır.

Birkaç seans FIRMING mesopeptide® uygulamasının ardından ciltte aşağıdakilerin gözlemlenmesi beklenir:
-Stratum korneum pul pul görünümünden kurtulur.
-Dermal Epidermal Kavşağı düz yerine dalgalı olur.
-Epidermisin kalınlığı artar.
-Metalloproteinazın, özellikle MMP-1'in inhibe edilmesi, kollajen ve elastin liflerinin sentezinin artması ile birlikte dermis yapısında gelişme sağlanır.

FIRMING mesopeptide® koruyucu ve pirojen olmaksızın, steril koşullarda liyofilize aseptik doldurma tekniği kullanılarak üretilir. 

3) ANTIWRINKLES mesopeptide®

ANTIWRINKLESANTIWRINKLES mesopeptide® doğal yaşlanma ve tekrarlanan mimik hareketlerinin neden olduğu ince çizgileri, yumuşak Fillerfit HA55 ve Botulinum toxin benzeri peptidlerinin akıllı bir kombinasyonu ile azaltır. Complexia 55'in varlığı, epidermisin kuruluğunu ve sertliğini azaltır, cilt hücrelerinin nemlenmesini ve beslenmesini sağlar, dermisteki fibroblast sayısını artırarak cildi daha pürüzsüz ve parlak hale getirir. ANTIWRINKLES mesopeptide® ayrıca dermisteki yapısal proteinlerin sentezini geliştirir ve bunların tahrip olmasını önler.

 

ENDİKASYONLAR

Derin ve İnce Çizgiler İçin YOĞUN Bakım

Ana endikasyonlar:
• Çene hattı
• Mimik hareketlerinin sebep olduğu çizgiler
• Kaz ayakları
• Boyun ve dekolte kırışıklıkları
• Düşük kaşlar
• Kaşlar arasında kırışıklıklar
• Kulak memesi düzeltmesi
• Yanak volüm kaybı
• Marrionette çizgileri
• Çene kırışıklıkları

Uygulama alanları: Yüz, boyun ve dekolte.

İÇERİK

Derin ve ince çizgilerle savaşacak 69 madde:

11 PEPTİT: Palmitoil Tripeptit-28, Palmitoil Tripeptit-38, Oligopeptit-24, Heksapeptit-8, Tetrapeptit, Asetil Dekapeptit-3, Palmitoil Tetrapeptid-7, Palapitoid Tripeptit-1, Bakır tripeptit-1, Decapept-10 ve 10 .

Yapısal cilt ajanı ve nemlendirme: Fillerfit HA® Hyaluronik Asit Yüksek Moleküler Ağırlık (HMW).

Canlandırma ve nemlendirme: Complexia55.

MEDİKAL BİLGİLER

ANTIWRINKLES mesopeptide®, 1 üründe 3 önemli eylemi bir araya getirir:
Bu ürün, derin ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak için kullanım imkanı veren özel bir moleküler ağırlığa ve saflığa sahip olan Fillerfit HA® ile formüle edilmiştir.
Botulunim toxin benzeri etki gösteren konsantre peptitler, motor nöronlardan asetilkolin salınımını baskılayarak yüz kaslarının gevşemesini sağlar. ECM yapısal proteinlerinin sentezini düzenleyen, birkaç uygulamada daha kalın dermis oluşturan bileşenlerle formüle edilmiştir. Fillerfit HA® ince çizgiler için bir yeniliktir. İçeriğindeki HA, bu uygulama için optimal saflığa, moleküler ağırlığa ve viskoziteye sahip olduğuna dair belgelenmiştir. Peptitler tarafından yapılan Botulinum toxin benzeri etki, nöronlar ve kaslar arasındaki bağlantı için gerekli olan SNARE Kompleksini inhibe ederek bloke eder, böylece kaslar kasılma eylemini yapamaz ve ince çizgiler kaybolur. Bu Peptitler, SNAP-25'e benzer bir yapıya sahiptir.

MEZOPEPTİT UYGULAMA KOMBİNASYONLARI

30 yaş ve üzeri kadınlarda ve erkeklerde cildin ihtiyacına göre birer hafta arayla iki seans antiwrinkles ve facebotolift uygulanması önerilmektedir.

40 yaş ve üzerinde cildin yapısı göz önünde bulundurularak birer hafta arayla iki seans facebotolift ve firming uygulanması uygundur.

50 yaş ve üzerinde ise antiwrinkles, firming ve facebotolift ürünleri birer hafta arayla iki veya üç seans ihtiyaca göre uygulanabilir.

Seansların altı ayda bir tekrarlanması etkinin uzun ömürlü olması adına tercih edilmektedir.

Bu Site LineAndFrame Tarafından Yapılmıştır.